Donald Trump'ın hassas kişisel bilgileri Rusya'nın eline geçti

11 Ocak 2017, 10:41

ABD'de istihbarat direktörlerinin, Obama ve Trump'a bilgi verdikleri toplantılarda, Rusya'nın elinde Trump ile ilgili hassas kişisel ve finansal bilgiler bulunduğunu söylediği ortaya çıktı.

8 Kasım'da yapılan seçimler sonrasında, Rusya'nın seçimlere hile karıştırdığı ve Donald Trump'ın seçilmesi yardım ettiği yönündeki istihbarat raporlarıyla sarsılan ABD'de de iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

TRUMPLA İLGİLİ HASSAS KİŞİSEL VE FİNANSAL BİLGİLERE SAHİP 

CNN'in haberine göre, geçtiğimiz günlerde Barack Obama, Trump ve üst düzey senatörlere siber saldırılarla ilgili bilgi veren istihbarat şefleri, Rusya'nın başkan seçilen Donald Trump ile ilgili hassas kişisel ve finansal bilgilere sahip olduğunu söyledi.CIA, FBI, NSA ve DNI direktörlerinin katıldığı toplantıda, Hillary Clinton'ın maillerini sızdıran Rusya'nın Trump ile ilgili de bilgi topladığı ve bunları kullanabileceği konuşuldu.

RUSYA'NIN ELİNE GEÇTİ

Trump ile ilgili hassas bilgilerin Rusya'nın elinde olduğunu söyleyen 2 sayfalık istihbarat raporunda, bunların yankı uyandırabilecek nitelikte olduğunu ve bu nedenle mevcut başkan Obama, başkan seçilen Trump ile birlikte üst düzey senatörler ve hükümet yetkililerinin konuyla ilgili bilgilendirildiği belirtildi.2 sayfalık raporda ayrıca, Trump'ın ekibinden kişilerle Rus hükümetine bağlı kişiler arasında bilgi alışverişi bulunduğu ifade edildi.

Trump, 'Obamacare'in iptalinde ısrarlı ABD Başkanı seçilen Trump, Obamacare'in yürürlükten kaldırılması için gelecek hafta oylama yapılmasını talep ediyor.

Trump yönetimi FETÖ'nün kullandığı vizeyi kaldırıyor ABD'de başkan seçilen Trump'ın göçmenlere yönelik politikaları kapsamında ülkeye çalışmak için gelenlere verilen vize türlerinden H-1B'yi sınırlandırmayı planladığı bildirildi. H-1B vize tipini FETÖ de öğretmen çalıştırmak için kullanıyor.


Dış Haberler Servisi