Erdoğan ile Putin telefonda ateşkesi görüştü

29 Aralık 2016, 17:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, Suriye'de bu gece başlayacak ateşkes konusunu ve Astana sürecini ele aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü.Görüşmede, Suriye'de bu gece başlayacak ateşkes konusu ve Astana süreci ele alındı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye'de mutabakata varılan ateşkes süreciyle ilgili ''Ateşkes, tabiatıyla BM Güvenlik Konseyi tarafından terör örgütü olarak kabul edilen grupları kapsamamaktadır. Düzenleme Halep'te tesis edilen ateşkesin ülkenin diğer bölgelerine teşmil edilmesi, insani erişimin kesintisiz sağlanması ve siyasi sürecin canlandırılmasını amaçlamaktadır'' dedi.

Putin: Suriye'de ateşkes sağlandı! Son dakika: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye hükümeti ile muhalefetin ateşkes barış görüşmeleri için mutabakata varıldığını bildirdi. PYD, IŞİD, El Nusra gibi terör örgütleri bu görüşmelere dahil edilmeyecek. Anlaşmayı ihlal eden tarafa yaptırım uygulanacak

  Rusya Devlet Başkanı Putin dünyaya meydan okudu Rusya Devlet Başkanı Putin, "Hiç kimse bize üstesinden gelemeyeceğimiz sorunlar çıkartamaz. Önemli olan bizim başarılı çalışmamız" dedi.

  Putin’in sır küpü ölü bulundu Rusya 10 günde beşinci şoku yaşadı. Moskova’yı sarsan kaza ve suikastların ardından ‘Kremlin’in kara kutusu’ denilen iş adamı Oleg Erovinkin arabasında ölü bulundu.


Dış Haberler Servisi