Buradasınız

Dünya

‘Erdoğan, Türkiye AB’ye girmesin diye uğraşıyor’

ALMANYA Başbakanı Angela Merkel’in Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) milletvekili ve Meclis Dışişleri Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen, “Türkiye Cumhurbaşkanı ülkesinin AB’ye girmemesi için elinden geleni yapıyor” iddiasında bulundu.

ALMANYA Başbakanı Angela Merkel’in Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) milletvekili ve Meclis Dışişleri Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen, “Passauer Neue Presse” gazetesine...

Dış Haberler ServisiYayın:15 Aralık 2016, 01:41Güncelleme:15 Aralık 2016, 02:44

‘Erdoğan, Türkiye AB’ye girmesin diye uğraşıyor’

ALMANYA Başbakanı Angela Merkel’in Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) milletvekili ve Meclis Dışişleri Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen, “Passauer Neue Presse” gazetesine yaptığı açıklamada “Türkiye Cumhurbaşkanı ülkesinin AB’ye girmemesi için elinden geleni yapıyor” iddiasında bulundu.

Röttgen sözlerine şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tavırları AB değerlerinin dışındadır. Demokrasinin, hukuk devletinin ve insan haklarının temel ilkeleri ihlal ediliyor. Bu, AB üyeliğiyle uzaktan yakından bağdaşmıyor. Ayrılıkçı bir Kürt grubun İstanbul’daki terör saldırılarını üstlenmesi, HDP’nin tüm yöneticilerini cezaevine kapatmak için bir neden olamaz. Erdoğan bu korkunç saldırıları kendi yetkilerini daha da genişletmek için kullanıyor.”