Buradasınız

Dünya

‘Erdoğan, Türkiye AB’ye girmesin diye uğraşıyor’

ALMANYA Başbakanı Angela Merkel’in Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) milletvekili ve Meclis Dışişleri Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen, “Türkiye Cumhurbaşkanı ülkesinin AB’ye girmemesi için elinden geleni yapıyor” iddiasında bulundu.

ALMANYA Başbakanı Angela Merkel’in Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) milletvekili ve Meclis Dışişleri Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen, “Passauer Neue Presse” gazetesine...

‘Erdoğan, Türkiye AB’ye girmesin diye uğraşıyor’

15 Aralık 2016, 02:44

ALMANYA Başbakanı Angela Merkel’in Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) milletvekili ve Meclis Dışişleri Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen, “Passauer Neue Presse” gazetesine yaptığı açıklamada “Türkiye Cumhurbaşkanı ülkesinin AB’ye girmemesi için elinden geleni yapıyor” iddiasında bulundu.

Röttgen sözlerine şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tavırları AB değerlerinin dışındadır. Demokrasinin, hukuk devletinin ve insan haklarının temel ilkeleri ihlal ediliyor. Bu, AB üyeliğiyle uzaktan yakından bağdaşmıyor. Ayrılıkçı bir Kürt grubun İstanbul’daki terör saldırılarını üstlenmesi, HDP’nin tüm yöneticilerini cezaevine kapatmak için bir neden olamaz. Erdoğan bu korkunç saldırıları kendi yetkilerini daha da genişletmek için kullanıyor.”

Mina Gebeş

1995, İstanbul doğumlu. İ.Ü. Dilbilimi Bölümü'nde eğitimine devam ediyor. Grafik tasarımla, özellikle dijital tasarımla da ilgileniyor.