Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM'deki kavgaya ilişkin sert sözler

Gündemi değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:

"2 yılda 400'er gruplar halinde 33 toplantımızı gerçekleştirdik. Her üç haftada bir muhtarlarımızla bir araya geldik. İçeride ve dışarıda yaşadığımız olağanüstü hadiseler arayı biraz olsun açtı. Muhtarlarımızla olan istişarelerimiz bir haspihal şeklinde geçiyor.

MİLLETİMİZİN TERCİHLERİ RASTGELE DEĞİLDİR

Biz öyle çevremizde ve dünyada pek çok örnekleri olduğu gibi nevzuhur millet değiliz. Biz köklü bir devlet geleneğine sahip bir milletiz. Milletimizin tercihleri rastgele değildir. Arkasında büyük bir birikimi, irfan, feraset vardır. 40 yıllık siyaset hayatıda gözüm milletimde oldu. Milli irade, demokrasi, hak ve özgürlükler birileri için laftan ibaret olabilir. Bizler bunların hayata geçirilmesine adadık.

Türkiye'nin son yıllarda yaşadığı sıkıntıları, saldırıları, oyunları sizler de yakından takip ediyorsunuz. Tıpki 1. Dünya Savaşı, 2. Dünya Savaşı sonrası yeni bir dünya kurulmaya bize de yeni bir rol biçilmeye çalışılıyor. Kefeni Çanakkale ve İstiklal Harbinde yırtmıştık.

DEAŞ'I BİTİRECEĞİZ

Ülkemizle ilgili kötü niyetler hala sürüyor, eski hesaplar önümüze sürülüyor. Son 3 yıldır yaşadığımız hadiseler bu hesaplaşmanın birer tezahüründen başka bir şey değildir. Terör örgütleri üzerinden ülkemize yöneltilen saldırıları birer birer boşa çıkarıyoruz. Asıl mücadeleyi onların arkasındaki güçlerle verdiğimzizi gayet iyi biliyoruz. Maşaları kırmazsak, arkadaki güç mücadelesini kazanamayız. Bölücü terör örgütüne güvenlik güçlerimiz tarihinin en büyük darbelerini vururken, milletimiz de gerçek yüzlerini görmüş durumdadır. FETÖ ile mücadelemizi tüm cephelerde sürdürüyoruz. DEAŞ denilen örgütü hem kendi topraklarımızda, hem de bölgemizde bitirmekte kararlıyız.

BU ÜLKEYE İHANET EDENLERİN, BU ÜLKEDE  YERİ YOKTUR

Biz bu örgütlerin üzerine gittikçe, dışarıya verdikleri farklı görüntüler ortadan kalıyor, aynı ahtapotun kolları oldukları ortaya çıkıyor. Bu ülkede bu ülkeye ihanet edenlerin yeri yoktur. Bu böyle olacaktır.

Kürsü yıkmak için oraya konmadı.. O kürsü söyleyecek sözü olanlar için orada. Ama ben inanıyorum ki ne yaparsanız yapın 15 gün değil 1 ayda teklif parlamentodan geçip önüne gelecektir. Eğer millete saygınız varsa, eğer Gazi Mustafa Kemal'in "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesine inanıyorsanız o zaman bırakın millet karar versin. Ama görüyorum ki bunlar milletten rahatsız. İki de bir "tek adamcılık" Ne tek adamcılığı!  Eski desterleri gerekirse açarız. Bunlar tereciye tere satmaya çalışıyor. Herkes yerini haddini bilecek, milletin iradesine saygı duyacak"

AYRINTILAR GELİYOR...