Buradasınız

Gündem

Kılıçdaroğlu'nun kardeşi, Ahmet Hakan'ı çıldırttı

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Kemal Kılıçdaroğlu'nun AKP'ye katılacağını açıklayan kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'na yönelik olarak "Abisini küçük düşürmeye çalışıyor. Abisine lakap takıyor. Abisinin evinde yediği yemeğin dedikodusunu yapıyor. Abisiyle ilgili mahremiyetleri döküp saçıyor. Abisini rezil etmek için uğraşıyor. Falan; Celal Kılıçdaroğlu bu kusturucu pespayeliğiyle, Kemal Kılıçdaroğlu’dan nefret edenlerde bile çok ciddi bir mide bulantısına neden oluyor" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun kardeşi, Ahmet Hakan'ı çıldırttı

29 Aralık 2016, 13:26

Ahmet Hakan, "Celal Kılıçdaroğlu pespayelik aşamasında" başlığıyla Hürriyet gazetesinde yayımlanan yazısında, abi/kardeş arasındaki siyasal ilişkide üç aşamanın söz konusu olabileceğini belirterek, "Birinci aşama “Sen öyle düşünüyorsun ama ben böyle düşünüyorum” aşaması... İşin bu kısmında hiçbir sorun yok. Kardeşler ille de aynı dünya görüşüne mensup olacak değil. Biri “Yaşasın AK Parti” der, öbürü CHP’li, hatta CHP’nin genel başkanı bile olabilir. İkinci aşama, “Hangi gerekçeye dayanırsa dayansın aile içinde oluşan husumetin yansımaları” aşaması... Bu da olabilir bir durumdur. İki kardeş hasım olmuştur. Üçüncü aşama, abiyle alay etme, abiyi kamu önünde küçük düşürmeye çalışma, abiye lakap takma, abiyi rezil etmeye çalışma aşaması... İşte bu aşama rezillik, müptezellik, pespayelik aşamasıdır." dedi. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyadaki mesajlarıyla üçüncü aşamada olduğunu belirten Hakan, "Abisiyle alay ediyor. Abisini küçük düşürmeye çalışıyor. Abisine lakap takıyor. Abisinin evinde yediği yemeğin dedikodusunu yapıyor. Abisiyle ilgili mahremiyetleri döküp saçıyor. Abisini rezil etmek için uğraşıyor. Celal Kılıçdaroğlu bu kusturucu pespayeliğiyle, Kemal Kılıçdaroğlu’dan nefret edenlerde bile çok ciddi bir mide bulantısına neden oluyor." ifadelerini kullandı.


Ayca Uluhan

İstanbul doğumlu, eski turizmci, 3 yılı aşkın süredir internet yayıncılığı alanında çalışıyor. Vera'nın annesi